Στις 9 Δεκεμβρίου 2023 η ομάδα SmartSchool3Team του σχολείου μας πήρε μέρος στο εκθεσιακό μέρος του 9ου Μαθητικού Φεστιβάλ Ρομποτικής στο Πειραματικό Γυμνάσιο – Λύκειο Πανεπιστημίου Μακεδονίας (Νεάπολη περιοχή Στρεμπενιώτη, πρώην Πολυκλαδικό) και αφού είχε εξαιρετικές εντυπώσεις για την εργασία “Το Έξυπνο Σχολείο”, έλαβε το βραβείο Τεχνολογικής Αρτιότητας Κατασκευής!!

Μπράβο στην ομάδα ρομποτικής του σχολείου μας που εκπροσώπησε επάξια το σχολείο μας!!

Οι κριτές και ο Περιφερειακός Δ/ντής Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπαίδευσης Κ. Μακεδονίας, κ. Κόπτσης, επιβράβευσαν τους μαθητές της ομάδας SmartSchool3Team για την εργασία τους “Το Έξυπνο Σχολείο” που περιείχε πολλούς αυτοματισμούς και πολύ προγραμματισμό!

Στο σχολείο την Δευτέρα το πρωί οι μαθητές της ομάδας ρομποτικής ενημέρωσαν την μαθητική κοινότητα για το κατόρθωμά τους και χειροκροτήθηκαν.